Región Horehronie

Horehronie je región vymedzený zo severu Nízkymi Tatrami a z juhu Slovenským Rudohorím. Pramení tu rieka Hron (cca 3 km od obce Telgárt). Horná časť regiónu (územie okresu Brezno) leží v strede Slovenska, v Banskobystrickom kraji. Najvyššie položeným miestom územia je vrchol Ďumbiera vo výške 2 043 m n. m. a najnižší bod je na hladine rieky Hron.

Na území Horehronia sa nachádzajú Národné parky Nízke Tatry a Muránska planina. Do územia zasahuje aj Národný park Slovenský raj a Chránená krajinná oblasť Poľana.


Horehronie card

Na recepcii Hotela Bystrá môžete získať túto malú kartičku plnú veľkých zliav. Spojte príjemné s užitočným. Spoznáte región, zabavíte sa, zašportujete si a ešte aj ušetríte!


Ako získať HOREHRONIE Card?

Kartu si môžete zakúpiť podľa platného cenníku za 2,- alebo 10,- EUR, v závislosti od lokality - obce v regióne Horehronie, v ktorej budete ubytovaný. Členské obce našej organizácie, tzn. obce, ktoré aktívne pristupujú k podpore cestovného ruchu, dávajú svojim členstvom podnikateľom na svojom území možnosť nakupovať a predávať Horehronie Card za 2 eurá.

Na kartu má nárok každý návštevník, ktorý sa ubytuje na Horehroní minimálne na jednu noc. Podmienkou je, aby bol ubytovávateľ zmluvným partnerom organizácie destinačného manažmentu, Klastra Horehronie.

Karta obsahuje dva typy zliav a to fixné a pobytové. Kým fixné sú platné 12 mesiacov od vydania karty, pobytové sú platné len počas dĺžky trvania pobytu (napr. Horehronie skipas). Výška „pobytových“ zliav je závislá od dĺžky trvania pobytu na Horehroní.

Platnosť karty je 12 mesiacov, po tejto dobe je možné si jej platnosť predĺžiť na ďalších 12 mesiacov. Predĺženie sa vzťahuje na nové plastové karty, ktoré vošli do obehu v lete 2015. Zakúpením Horehronie Region Card podporujete legálne ubytovanie a tvorbu produktov pre Vás, ako Tourbus, Skibus, ale aj značenie a budovanie nových cyklotrás.

Opýtajte sa nás

Zavolajte nám alebo sa opýtajte cez email. Naša recepcia vám zodpovie všetky otázky.
+421 48 6195 253

Horehronie card - zľavy

Regionálna karta pre turistov s viac ako 70 zľavami

Kartu využijete napr. v požičovni elektrobicyklov, bicyklov a skútrov, kde dostanete exkluzívne zľavy. Karta šetrí vaše peniaze a životné prostredie, lebo doprava skibusmi v zime a tourbusmi v lete je zadarmo. Autá zaparkované pri ubytovaní tak šetria vám peniaze za palivo a prírodu menšou záťažou emisií. Ušetríte len výberom správneho ubytovacieho zariadenia, ktoré vám kartu ponúkne. Karta je zároveň spoločným skipasom s TOP cenami pre strediská Jasná Nízke Tatry, Ski Tále a Mýto Ski Centrum.